0
Twój koszyk

JAK ZAWIESIĆ WIANEK NA DRZWIACH? PREZENTUJEMY KILKA PROSTYCH POMYSŁÓW

Jak zawiesić wianek na drzwiach bez wbijania gwoździ i wiercenia otworów? Wystarczy: przyssawka, haczyk samoprzylepny, pinezka i żyłka, ozdobna tasiemka lub hak metalowy.

Coraz częściej decydujemy się na strojenie drzwi wejściowych, furtek, werand nie tylko w okresie świątecznym. Prawdziwą zmorą może okazać się zawieszenie wianka na drzwiach……. i tu z pomocą przychodzą nam haczyki samporzylepne. Haczyki dostępne są w marketach budowlanych sklepach internetowych. Najmniej widoczne będą haczyki transparentne. Przed przyklejeniem haczyka do drzwi należy zapoznać się z instrukcją mocowania haczyka.

Przyssawka z otworem lub haczykiem będzie równie dobrym pomysłem do zawieszenia wianka na szklanych drzwiach, szybach, lustrach lub płytkach. Przyssawki to proste rozwiązanie służące do mocowania przedmiotów na gładkich powierzchniach. Są niezwykle popularne ponieważ mają uniwersalne zastosowanie i charakteryzują się doskonałą przyczepnością. Należy pamiętać o wyborze przyssawki o udźwigu zbliżonym do wagi wianka.
Niewidoczny sposób zawieszenia i ładnie wyeksponowany wianek zapewni nam pinezka i transparentna żyłka . Ten sposób wymaga niewielkiej ingerencji w rant drzwi. Do jednego końca żyłki przymocowujemy wianek , a na drugim wiążemy pętelkę . W górny rant drzwi wbijamy pinezkę tak aby nie przeszkadzała w zamykaniu drzwi i nie była widoczna. Na pinezkę nakładamy pętelkę z żyłki. Przed montażem należy upewnić się, czy w rant naszych drzwi można wbić pinezkę.
Ciekawym pomysłem jest zawieszenie dwóch wianków po obu stronach drzwi. Do obydwu wianków zaczepiamy żyłkę lub ozdobną wstążkę i przewieszamy przez drzwi. W ten sposób ozdobimy obydwie strony drzwi. Ważne jest aby wieszane wianki miały podobną wagę aby nie uzyskać efektu przeciwwagi jednej ze stron.


Równie dobrym rozwiązaniem jest założenie na drzwi haczyka na wieniec/wieszaka na drzwi, który ma szerokie zastosowanie przy wieszaniu dekoracji. Solidny haczyk wykonany jest z metalu , dzięki czemu jest wytrzymały. Dzięki haczykowi szybko i z łatwością przystroimy nasze drzwi. Hak na wianek jest wielokrotnego użytku , jest łatwy do przenoszenia i przechowywania z uwagi na zajmowanie małej ilości miejsca.

KTÓRY SPOSÓB WIESZANIA WIANKA WYBIERZESZ ZALEŻY OD CIEBIE?